Поради учням


Навіщо ми вчимо англійську мову
·                   
Хочеться почати з того, що володіння англійською мовою завжди стане  вам у нагоді. І це дійсно так, адже завдяки знанням англійської мови ви зможете сприймати більше інформації, ніж інші. Ви зможете спілкуватися з цікавими людьми та просто дивувати всіх інших своїми знаннямиіноземної мови. А якщо ви мрієте про кар’єрний ріст, то володіння англійською буде дуже доречним.

Знання англійської збільшує ваші можливості отримання інформації
У всіх нас є свої захоплення. Це можуть бути наукові дослідження, музика, комп’ютери, бізнес, спорт тощо. В наш час ЗМІ, такі як інтернет, телебачення та преса, дають практично необмежену кількість інформації з будь-яких питань. В кінці кінців, ми живемо в епоху інформації.

Є тільки одна проблема: більшість світової інформації подається англійською мовою.
Нижче наведені приклади інформації, яку ви можете отримати, знаючи англійську:
·         Більшість веб-сторінок в інтернеті, тобто більш ніж мільярд (1,000,000,000) сторінок інформації! Надзвичайно, адже знання лише однієї іноземної мови забезпечують вам доступ майже до всієї інформації у світовій павутині. 
·         Преса. У всіх країнах світу продаються газети та журнали англійською мовою. І ви з легкістю зможете читати газети світового рівня, такі як Times, Newsweek чи International Herald Tribune!
·         Огляд новин. Знаючи англійську, ви легко можете переглядати телепередачі на міжнародних каналах, таких як CNN International та NBC. Вони передають новини набагато швидше та професійніше, аніж наші телевізійні мережі. До того ж ви можете дивитися  міжнаціональні телевізійні канали, перебуваючи в будь-якому куточку світу.
Знання англійської допомагає у спілкуванні з людьми
Англійську часто називають мовою комунікації. І чому ж? Мабуть, через те, що все людство на планеті негласно вирішило спілкуватися саме цією мовою. Наступні підрахунки говорять самі за себе:
·         Приблизно 1,500,000,000 людей в світі говорять англійською. Ще 1,000,000,000 людей вивчають цю мову. 
·         75% всіх листів та листівок в світі пишуться англійською. 
·         Майже всі міжнародні конференції та конкурси проводяться англійською мовою. Наприклад, Олімпійські Ігри чи конкурс Міс Світу
·         Переговори та наради дипломатів та політиків з різних країн ведуться англійською. Англійська мова – це основна мова таких організацій, як ООН, НАТО тощо.
Якщо ви знаєте англійську мову, ви можете:
·         Спілкуватися з людьми з усього світу та вести бесіди в міжнародних інтернет-чатах та групах, дізнаватися багато нового та цікавого про життя та культуру інших націй.
·         З легкістю подорожувати світом, так як англійською говорять більше, ніж в 100 країнах світу. Знаючи англійську, ви без будь-яких труднощів зможете запитати дорогу, розпочати бесіду та попрохати про допомогу.
·         Англійська допоможе піднятися по кар’єрній драбині
Якщо ви шукаєте гарну роботу, пов’язану зі сферою бізнесу, технікою чи наукою, негайно беріться за вивчення англійської. А якщо вам вже пощастило знайти гарну роботу, можна вчити англійську для просування по кар’єрних сходах.

Знання англійської мови дозволять вам: 
•    З гордістю зазначити в вашому резюме «чудове володіння англійською», влаштуватися на роботу вашої мрії та заробляти багато грошей.
•    Досконало освоїти комп’ютер та його програми.
•    Бути бізнесменом (або ж бізнес-леді) світового рівня. Це ж так просто. Усі міжнародні переговори та підписання угод проходять англійською. Через це, якщо ви хочете брати участь в міжнародних конференціях, спілкуватися з діловими людьми, читати міжнародні журнали та газети про бізнес, ви повинні знати англійську мову. 

Англійська допомагає повністю насолодитися мистецтвом
Англійська, як ні одна інша мова, допомагає у сприйнятті світової культури. Гарне володіння англійською мовою дозволить вам:
·         Дивитися англійські та американські фільми в оригіналі.
·         Читати твори британських та американських авторів в оригіналі, а також книги, переведені на англійську з інших мов. Щоб вас не зацікавило, ви можете прочитати про все це англійською мовою!  
·         Насолоджуватися музикою на англійській мові. Адже пісні стають ще кращими, якщо ви розумієте, про що в них йдеться.
·         Англійська допомагає отримувати задоволення
Вивчення англійської мови може бути не тільки корисне, а й приємне: 
•    Відчуття того, що ви з кожним днем вивчаєте щось нове та удосконалюєте себе, ні з чим не зрівняється. Впевнена, що ви ніколи не забудете той момент, коли вперше заговорили з іноземцем або зрозуміли, про що йдеться в тому чи іншому фільмі.
•    Вас буде приваблювати процес навчання, якщо ви усвідомите, що з кожним днем ваша англійська стає більш довершеною.

Повірте, знання англійської зробить вас сильнішим духом та впевненішим у собі. І я сподіваюся, що тепер ви будете вивчати англійську мову з особливим задоволенням)«Як почати говорити англійською»

1. Вчимо нові слова
Очевидно, що чим більше слів ви знаєте, тим більше розмовних тем вам доступно, тим точніше ви можете висловити свої думки. Тому, захопившись розмовною практикою, не забувайте про поповнення свого словникового запасу. Про те, як це зробити, можна дізнатися із статті «Як вчити англійські слова швидко і легко» http://englex.ru/10-useful-advice-on-how-to-increase-your-vocabulary/

2. Вивчаємо синоніми і антоніми
Щоб ваша мова була багатою і красивою, під час вивчення нового слова подивіться в словник, де вказані його синоніми і антоніми, наприклад Merriam-Webster. Групи синонімів запам'ятовуються легше, ніж окремі не зв'язані за змістом слова. Так ви урізноманітните свою мову і збільшите словниковий запас.

3. Вчимо фрази
Якщо запитати сучасних поліглотів, як навчитися говорити англійською мовою швидко, багато хто з них дадуть відповідь однаково: «Вчіть фрази-кліше, мовленнєві конструкції і фразові дієслова». Такі вирази, як Let's talk briefly about ... (Давайте поговоримо коротко про ...), I am tempted to think that ... (Я схильний думати, що ...), I've got an impression that .. . (У мене враження, що ...) допоможуть вам почати розмову граматично і красиво.

4. Активізуємо словниковий запас
Активний запас  - це ті слова, які ви використовуєте в мові або на письмі, пасивний запас - пізнаєте в чужій мови або при читанні, але самі не використовуєте. Чим більше ваш активний словниковий запас, тим більше у вас способів самовираження, тим більше ви можете сказати. Працюйте над його розширенням: вчіть нові слова і «активуйте», привносіть їх в свою мову. У статті «Як активувати пасивний словниковий запас англійської мови» http://englex.ru/how-to-activate-passive-vocabulary/ ви дізнаєтесь, як перетворити пасивний запас в активний.

5. Використовуємо спеціальні підручники
Книги для розвитку усного мовлення - гарна підмога для кожного вивчає англійську. Вони дають вам теми для розмови, цікаві ідеї та вирази, а також нові фрази, які можна вдало використовувати в будь-якій розмові. Щоб вибрати собі відповідну книгу, ознайомтеся з оглядом «6 хороших посібників з розвитку навичок говоріння англійською мовою».

6. Удосконалюємо вимову
Працюйте над вимовою: якщо ви плутаєте звуки або вимовляєте їх нечітко, ймовірність того, що вас зрозуміють, значно знижується. Хочете говорити правильно? Значить, наслідуйте мову тих людей, які говорять правильно. Можете наслідувати своєму викладачеві англійської, дикторові BBС, улюбленому акторові або так званому «native speaker», якщо такі є. Коли навчитеся чітко вимовляти звуки, у вас пройде страх бути незрозумілим, і ви не будете відчувати збентеження від свого акценту. Ось деякі поради на сайті

7. Слухаємо навчальні подкасти
Вся принадність навчальних аудіозаписів в тому, що ви можете фактично без будь-яких зусиль освоїти кілька корисних розмовних фраз. Досить встановити собі на смартфон додаток з впорядкування файлів для тих, хто вивчає англійську мову, періодично завантажувати їх на пристрій. Слухати ви їх можете по дорозі на роботу, під час обідньої перерви, в поїздці і тощо. Радимо прослуховувати один і той ж запис по кілька разів, а якщо є можливість, то і повторювати за диктором. Цей простий прийом дозволить вам вивчити фрази «живої» англійської мови, до того ж поліпшить ваші навички аудіювання. Багато подкастів найрізноманітнішої тематики можна знайти на сайті eslpod.com. Раніше матеріали сайту були безкоштовними, на даний момент для користування впорядкованими файлами сайту необхідно придбати платний аккаунт. Дізнатися, як вчити англійську мову по подкастам можна тут http://englex.ru/how-to-learn-english-via-podcasts/

8. Дивимося відеоролики
Як швидко навчитися говорити англійською за допомогою відео? Працюйте з роликами приблизно таким же чином, що і з подкастами. Дивіться відео на тему, що цікавить вас, слухайте, як і що говорять носії мови, і повторюйте за ними. Це корисно ще й тим, що ви не тільки опануєте розмовними фразами, але і зможете навчитися правильній артикуляції, наслідуючи героям роликів. Багато роликів для людей з різними рівнями володіння мовою можна подивитися на ресурсах: engvid.com, newsinlevels.com, englishcentral.com.

9. Співаємо пісні
Улюблені пісні на англійській мові можуть допомогти вам у вдосконаленні навичок говоріння. Знайдіть текст пісні і включіть улюблений хіт. Слухайте виконавця і повторюйте текст за ним. Намагайтеся встигати за темпом мови співака і в той же час вимовляти слова максимально чітко. Така нехитра вправа допоможе вам прискорити темп мови і трохи відволіктися від дотримання граматичних вправ.

10. Читаємо вголос
Читання вголос працює аналогічно прослуховуванню відео та аудіо, тільки тепер ви самостійно читаєте текст. В результаті запам'ятовуються нові слова і фрази. У статті «Як поліпшити розмовну англійську: 10 вправ для тих, хто любить читати»http://englex.ru/10-exercises-to-improve-your-speaking-skills/ пропонуються 10 захоплюючих і необтяжливих вправ для розвитку розмовної мови під час читання книг. Рекомендуємо скористатися запропонованими прийомами, вони будуть особливо корисні тим, хто гризе граніт науки самостійно і не знає, як навчитися вільно розмовляти англійською мовою без викладача.

11. Говоримо якомога частіше
Чим більше ви будете спілкуватися англійською мовою, тим швидше досягнете швидкості мови. А щоб вам легко було знайти співрозмовника, скористайтеся послугою сайту http://englex.ru/where-you-can-have-language-practice/  
З якого ви дізнаєтеся, як просто знайти собі друга серед носіїв мови.
12. Записуємо свій голос
Виберіть якусь загальну розмовного тему, наприклад розповідь про вашу улюблену книгу. Увімкніть диктофон і запишіть свій голос. Після цього включіть запис і уважно прослухайте її. Зверніть увагу, в яких випадках у вас виникає заминка, де ви затягуєте паузу, наскільки швидка у вас мова, хороша вимова і правильне інтонування. Зазвичай перші записи для тих, хто вивчає англійську - випробування не для людей зі слабкими нервами: по-перше, ми не звикли чути себе з боку, по-друге, англомовна мова на перших щаблях навчання звучить дивно і незрозуміло. А через місяць-другий порівняйте першу і останні записи: різниця буде разюча, і це надихне вас на подальші подвиги у вивченні англійської мови.
13. Більше не теорії, а практики
Практика, практика і тільки практика розмовної мови принесе бажані плоди. Однієї теорії буде недостатньо: скільки б ви не читали корисних порад про те, як почати говорити англійською, навички говоріння не з’являться, поки ви не почнете застосовувати всі поради на практиці. Навчіться отримувати справжню радість від спілкування англійською мовою.1 коментар:

  1. Сейчас во всех сферах, при приеме на работу уточняют о знании языков, в основном работодателей интересует именно английский язык. И со мной так же это произошло, пришлось пойти учиться...Я проходила пробное и бесплатное занятие в школе английского языка EnglishPapа, познакомилась с преподавателем лично и определили мой уровень знания. Очень понравился учитель, решила остаться и продолжить свое обучение в этой школе и не пожалела, мое обучение затянулось на 7 месяца и я довольна своим результатом.

    ВідповістиВидалити